Google Site İçi

   
 
   
 

< Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa >

 

 

 

BERLİN

 

UYARI :

Berlin Rehberi için alt menü başlığı yoktur. Bu sayfadan itibaren - 4 - sayfalık gezi bilgilerini " önceki / sonraki sayfa " seçeneği ile takip edebilirsiniz..

Bu kent tarafımdan 2007 ve 2008 yıllarında görülmüştü..Derlediğim notlarda güncel bilgiler , 2013 yılına aittir !

 

 

Genel bilgiler :

Almanya'nın kuzeyinde yer alan başkent ; Komşusu olan Brandenburg eyaleti ile çevrilmiştir. 900 km²'ye yakın yüz ölçümü olan kentin nüfusu 3.5 milyon dolayındadır.

Kent jeo-politik ( İdari ) olarak 12 ayrı bölgeden ( Zone ) ibarettir ( foto ). 1961 ve 1989 yılları arasında Utanç duvarı ( Schandmauer - Berliner Mauer ) ile ortadan ayrılan kent ( Doğu ve Batı Berlin ), ekim 1990 sonrası tekrardan birleşmiş ve Federal Alman Cumhuriyetinin başkenti olmuştur.

Turistik amaçlı kenti 6 büyük bölgeye ayırabiliriz.

example2 - Berlin bölgeleri

+ Mitte (Mitte) : Tarihi Berlin alanıdır ( merkez) . Eski doğu Berlin merkezli , galeriler , müzeler cafe ve restoranların bulunduğu alandır.

+ City West ( Charlottenburg, Wilmersdorf, Schöneberg, Tiergarten ) : Batı Berlinde Tauentzienstraße caddesinin yer aldığı lüks alışveriş mağazalarının bulunduğu caddeler alanıdır ( Ku'Damm = Kurfürstendamm ) ..Bölgede ayrıca ; Charlottenburg Sarayı, Kulturforum, Tiergarten ve Olimpiyat Stadyumu bulunur.

+ East Central ( Friedrichshain, Kreuzberg, Prenzlauer Berg ) : Türk'lerin yoğun olarak yaşadığı , cafe bar ve işletmelerin bulunduğu hareketli bir alandır. Kreuzberg, Berlin'in bir semtidir ve Türkler arasında "Küçük İstanbul" diye de adlandırılır.
Deutsches Technikmuseum gibi , Birinci ve II. Dünya Savaşı'ndan kalan tarihî eserlerin toplandığı müzeler bu bölgede bulunmaktadır.

+ North ( Spandau, Reinickendorf, Weißensee, Pankow, Wedding ) : Kentte eski kasaba havasının hakim olduğu alandır.

+ East ( Lichtenberg, Hohenschönhausen, Marzahn, Hellersdorf ) : Doğu Alman tarihi için önemli bir alandır.1945 Rus askerlerin yenilgisi ve Stasi ( bu gün müze ) hapishanesinin anılarını bulabilirisiniz.19 yy dan kalma binaların yanı sıra büyük bahçe alanlarınıda barındırır ( Marzahn-Hellersdorf ).

+ South ( Steglitz, Zehlendorf, Tempelhof, Neukölln, Treptow, Köpenick ) : Berlin için kozmoploit çoğrafyadır.Gerek zengin, gerek ise fakir bölgeleri barındırır. Köpenick bozkırlarında yer alan ve Berlinin en büyük gölü olan Müggelsee buradadır.

 

Ulaşım & Toplu Taşıma & Kart ve Ücretler :

Berlin havaalanları :

Berlin'de 2012 yıl sonu itibariyle 3 adet hava alanı bulunmaktadır.

Berlin Tempelhof ( 2008'de ulaşıma kapanmıştır ) , Berlin Tegel - TXL ( Hali hazırda faaliyette olup , Brandenburg havaalanının devreye girmesi ile 2013 sonrası hizmet dışı kalması beklenmektedir ) ve son liman Berlin Schönefeld - SXF' tir..

Tegel ve Schönefeld günümüzde aktif kullanılanlardır ( 2012 ).

Henüz tamamlanmamış olarak kısmen hizmette olan ve 2013 yılı itibariyle devreye girecek , sonrası da üç hava alanının yerini alacak olan Berlin Brandenburg ( BER - Willy Brandt ) hava limanı Berlin'in son yapılan hava alanıdır.Brandenburg hava alanı , Schönefeld'in arazisi yanında , yani kentin güney doğu yakasında inşa edilmektedir ( Berlin hava alanları - harita ).

 

Hava alanlarından Şehir merkezine ulaşım :

Brandenburg hava alanının henüz tam devreye girmediğini var sayarsak, 2 alandan ( TXL & SXF ) şehir merkezine ulaşımı kısaca aktaralım..

Berlin için günümüzde en aktif olarak çalışan hava alanı Tegel'dir ( 13405 , Berlin Reinickendorf , Tel.: 030 - 0180 5000 186 , merkeze yaklaşık 8 km. mesafede kentin kuzey batısında bulunur )( terminaller - harita ).Tegel, BVG toplu taşımada biletlemede Zone ( bölge ) A' da yer almaktadır.

 

TEGEL ( TXL ) / Terminaller & Uçuşlar , Ulaşım :

.Terminal A - international flights - Uluslararası uçuşlar
.Terminal B - charter and Eastern-Europe flights / Avrupa & Doğu - Charter
.Terminal C - Air Berlin flights
.Terminal D - mainly TUIfly & Lufthansa CityLine flights ( TUI fly ve Lufthansa iç hatlar )
.Terminal E - ?

** Şehir ulaşımı için metro imkanı bulunmayan bu hava alanından şehir merkezine ulaşım imkanları :

+ JetExpress Bus TXL : Hava alanına özel olan , non stop ekspres otobüs ile ; Şehir merkezi sayılan Berlin-Hauptbahnhof (Merkez istasyon) üzerinden Alexanderplatz'a , 2.1 € tam bilet ücretiyle , 20 - 30 dk. periotlu kalkışlarla , saat 05 / 23 arası , yaklaşık 20 - 30 dk.da ulaşırsınız ( buralar şehir merkezinin doğu kesimleridir )..

+ Expressbus X9 : Bu ekspres otobüs , hayvanat bahçesinin yer aldığı Zoologischer Garten'e dolayısı ile Berlin'in batısına gider ( bir kaç durakta durur , 2.1 € tam bilet ücretiyle , 10 - 20 dk. periotla , saat 05/23 arası , yaklaşık 20 dk.da şehre ulaşırsınız )

+ Lokal Bus : Bölgesel otobüsler ( bus no. 109 / Zoologischer Garten ve bus no. 128 / Osloer Strasse ) ile şehir merkezli diğer noktalara , 2.1 € tam bilet ücretiyle , 10 - 20 dk. periotla , saat 05/23 arası , yaklaşık 20 dk. da ulaşmak mümkündür ( Bu iki otobüs ile : "bus 128" ile Kurt-Schumacher-Platz / U6 veya " bus 109" ile de Jakob-Kaiser-Platz / U7 metro ve demiryolu istasyonları aracılığı ile diğer bağlantılı ulaşım seferlerini yapabilirsiniz ) .

+ Taxi ulaşımı : 20 - 30 € ( ortalama 25 € )

+ Schuttle servis & Car ( 4 kişilik ) / ortalama 60 €

* Berlinien Bus : saat 06 /18 arası karşılıklı dört sefer ile tek yön 14 € , gidiş dönüş / 26 € ya , 3 saat süreli yolculukla Almanya'nın Dresten kentine ulaşım imkanını unutmayın !

 

Not : Ücretler 2013 yılı için günceldir.

 

Schönefeld'ten şehir merkezine ulaşım ( Flughafen Schönefeld 12527 , Berlin. Şehir merkezine 18 km. uzaklıkta kentin güneyindedir)( terminaller - harita ) :


Schönefeld (SXF) / Terminaller & Uçuşlar , Ulaşım :

.Terminal A - international flights - Uluslararası uçuşlar
.Terminal B - Easyjet flights
.Terminal C - sightseeing flights (Air Service Berlin)
.Terminal D - mainly Condor & Germanwings flights ( Genellikle Condor ve Germanwings )

 

+ Alandan en akıllıca ulaşım Airport expres tren ile şehre ulaşmaktır.Terminal binası yakınında yer alan ve kapalı alandan 400 m. kadar, 5 - 10 dk.lık yürüme mesafeli tren istasyonuna varılır.Yaklaşık yarım saat yol süreli , 10 - 20 dk. kalkış periotla , saat 05/23 arası , 2.8 € tam bilet ücretiyle , expres tren yolculuğu sonrası şehirde olursunuz.Bölgesel airport ekspres trenler / RE 7 ve RB 14 olup , Alexanderplatz ( 20 dk. ) , Friedrichstrasse, Berlin-Hauptbahnhof ve Zoo Station duraklarına sefer düzenlerler .) ..

+ Ayrıca S-Bahn / S 9 ve S 45 trenleri ile ( 10 - 20 dk. periotla , yaklaşık 40 dk. yolculukla , 2.8 € tam bilet ücreti ile ) Berlin Alexanderplatz yada Hauptbahnhof'ta olabilirsiniz..

+ SXF1 ( Ekspres sBus Lınıe , 6 € tam bilet ücreti ile , 20 dk.peritla - 20 dk.yol süresi ile Bahnhof Südkreuz ' da olabilirsiniz )

+ X7 ( Jet Ekspres Bus , 2.1 € bilet ücreti ile yaklaşık 10 dk.da U-Bahn Rudow (U7) 'da olursunuz - Burası yaklaşık 20 km.lik mesafede , güneyde yer alır )

+ Ek olarak , 162 - 163 - 171 ( Metro hattı - Hermannplatz - U7 ve Rudow - U7 'ye ) vede N60 & 7 ( metro hattı - Rathaus Spandau - U7 ve Rudow - U7 duraklarına gider ) ( gece hattı otobüsleridir ! ) numaralı otobüsler ile şehre ulaşım mümkündür. 163 ve 734 numaralı otobüsler , alana 5 dk.lık yürüme mesafesindedir. Bu otobüsler ; S Grunau, S Adlershof, U Hermannplatz ve diğer S-Bahn yada U-Bahn istasyonlarına yakın alanlarda ara transferleri sağlarlar..Ücret 3.10 olup , yol süresi yaklaşok 30 dk. dolayındadır..

Bölgesel ekspres trenlerden , RE 22 Berlin'i atlayarak doğrudan Potsdam 'a gidecektir..

+ Taxi ulaşımı : yaklaşık 30 - 50 € , Schuttle servis ( 4 kişi ) 60 € dolayındadır..

Kısa ve öz olarak özetlersek : Schönefeld (SXF) 'den Şehir merkezine ulaşımın en kolay yolu Havaalanı çıkış kapısı önünde hareket durakları bulunan otobüsler ile ( ki bunlar ; bus 171, expres bus X7 ve gece için Night bus N7 ) Rudow metro istasyonuna ulaşmak ve buradan U7 metrosuna ( Rathaus Spandau yönünde ) binmektir. Belirlenen yere görede , U7 den diğer metro hatlarına geçiş yapmanız mümkündür.Dikkat alınan tek yön / single biletler toplamda 2 saat geçerlidir!

Yada ;

Buna alternatif olarak tren istasyonundan doğrudan metroya binmektir.Tren istasyonu (S Flughafen Berlin-Schönefeld Bhf) havaalanı terminali olan Flughafen Schönefeld Terminal'den yaklaşık 400 m ileridedir.Tren seçeneğini kullanarak şehre ulaşmak isterseniz öncelikle istasyon girişinde bulunan bilet makinelerinden AB & ABC zone biletini alın..Sonra gideceğiniz yere göre metro seçeneğini kullanın..

Şehir merkezine ulaşmak için başlıca iki metro seçeneği vardır:

1 ) S45+U7 metro yolu:
S45 tren hattının hangi platformdan hareket edeceğini istasyondaki tabelalardan öğrenerek bu metroya binin.(S Südkreuz Bhf yönünde).Sonra S bahn hattını terk ederek ; ’Neukölln’ istasyonda inerek, U7 metro hatına (S+U Rathaus Spandau yönünde) binin. U7 metro hattından istediğiniz bağlantıyı yapın...

2 ) S9+S41+U7 metro yolu:
S9 hattının hangi platformdan hareket edeceğini istasyondaki tabelalardan öğrenerek bu metroya binin.(S Treptower Park yönünde).Sonra , ’Treptower Park’ istasyonda bu hattan inerek,S41 hatına(Westend yönünde) binin. Ve sonrası ’Neukölln’ istasyonda bu hattan inerek,U7 metro hatına(S+U Rathaus Spandau yönünde) binin.
U7 metro hattından istediğiniz bağlantıyı yapın...

* Berlin'de U- Bahn - Metro hatları kenti geniş bir yelpaze ile sarmaktadır.Şehir ulaşımında rahat bir ara transfer seçeneği ile ulaşım imkanını sunar..


 

BERLİN TREN İSTASYONLARI :

+ Berlin Hauptbahnhof (Tiergarten) , web
Destinations: Almanyanın her yerine , Avrupa'ya (Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Polonya, İsviçre)
Trenler , S-Bahn : S5, S7, S75, S9

* 2006 yılında istasyon yenilenmiş olarak yeniden yapılandırılmıştır.Moskova , Kiev ve Varşova'dan gece gelen trenler istisna edilirse ; Berlin Lichtenberg (S5, S7, S75) den kalkış ve varışlı , tüm uzun mesafeli trenler için varış noktasıdır.İstasyon ; Çok katlı bina yapısı ile her türlü sosyal ve beslenme ihtiyaçlarınıza cevap verir.. Foto ( 1 - 2 - 3 - 4 )


+ Berlin-Gesundbrunnen (Badstrasse)
Destinations: Almanyanın her yerine, Avrupa (Baltık ülkeleri)
Trenler , S-Bahn : S2, S8, S45, S46, S47, S85, S86
Metro hattı , U-Bahn: U8


+ Berlin-Spandau (Seegefelder Strasse)
Destinations: Western Germany (Hanover, Hamburg, Frankfurt, Munich)
Trenler , S-Bahn: S5, S75
Metro hattı , U-Bahn: U7


+ Berlin-Ostbahnhof (Strasse der Pariser Kommune 5)
Destinations: Almanyanın her yerine (Frankfurt, Munich), Avrupa (France, Poland, Switzerland)
Trenler , S-Bahn: S3, S5, S7, S 75, S9


+ Berlin-Südkreuz (Suadicanistrasse)
Destinations: Almanyanın her yerine
Trenler , S-Bahn: S2, S26, S45, S46, S47

 

Berlin Merkez Otobüs istasyonu :

Zentraler Omnibus Bahnhof ( ZOB )
Adres : Masurenallee 4-6, Charlottenburg ( Information tel. 301 0380 )
H.içi :saat 06-21 , hafta sonu : saat 06 -15 açık

Batı Berlin'e gelen otobüsler ; Funkturm ( TV ve radyo baz istasyonu - 1924 ) ve ICC ( International Congress Centrum ) - Uluslar arası kongre merkezinin karşısında olan bu istasyona uğrarlar.

Doğu Berlin için bir otobüs istasyonu bulunmamaktadır.

 

Berlin Tourist Information ( İ ) :

+ Central Station
Zemin kat / Europaplatz girişi
open : saat 08 - 22

+ Neues Kranzler Eck
Hayvanat bahçesi yanı / Ku'damm, Kurfürstendamm 22 - Berlin
open: P.tesi- C.tesi saat 10-20 , Pazar saat 10-18

+ Brandenburg Gate ( kapısı )
Pariser Platz / Gatehouse ( güney )
open : saat 10-18

 

 

BERLİN ŞEHİR İÇİ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI & BİLET ve KARTLAR & ÜCRETLER :

" Verkehrsverbund Berlin-Brandenburg " ( VBB ) ; Berlin ve Brandenburg eyaletlerine ait , 42 adet kamu ve özel taşıma şirketlerine ait bir dernektir. Potsdam dahil şehir içi ve kırsal şehir dışı alanda tüm toplu taşımacılığa ait ücretleri belirleyen kurumdur.

"Berliner Verkehrsbetriebe" (German for Berlin Transport Company)( BVG ) ; Derneğe bağlı çalışan , Berlin için ana toplu taşıma şirketinin adıdır. Bu kentin U-Bahn metro, tramvay, otobüs ve feribot ağlarınnda toplu taşıma hizmetini sunarken , S-Bahn kentsel raylı sistem yönetimi ve hizmetini sağlamamaktadır.

Berlin ve Brandenburg şehirleri için tarife alanları 3 gruba ayrılır. A , B , C

example2 example2 - Berlin Tarife bölgeleri ( haritaları )

Zone / Bölge A : Berlin şehir merkezi olup , urban- raylı halka sisteminin içinde kalan bölgeyi kapsar

Zone / Bölge B : Urban - raylı sistem ve şehir merkezinin dışında kalan alandır ( Örneğin , Tegel hava alanı gibi merkeze yaklaşık 10 km mesafeden yakın olabilen alanlar )

Zone / Bölge C : Potsdam dahil yaklaşık merkezden 15 km. uzaklıkta bulunan Berlin kentinin dışta kalan bölgeleridir ( Schönefeld hava alanı ve Potsdam bu bölge içinde kalır ).

 

BİLET TÜRLERİ & KARTLAR VE FİATLAR / 2013

+ Berlin CityTour Card :

Berlin için tüm kamu toplu taşıma araçlarında ( metro, suburban raylı sistem , otobüs ve tramvay ) ücretsiz ve sınırsız ulaşım ile beraber , 50 ye yakın turistik aktivitelerde % 15 - 50 indirim imkanı sağlar ( 2013 broşür - Bilgi için) .

Seçenekler ;

2 - 3 -5 günlük seçeneklerle .. ister Zone Berlin AB , isterseniz Potsdam dahil ( Büyük Berlin ) Zone Berlin ABC ..

Güncel Fiatlar için / tıklayın

2013 yılı için ;

48 hrs. € 16.90 ( Zone AB ) / € 18.90 ( Zone ABC )
72 hrs. € 22.90 ( Zone AB ) / € 24.90 ( Zone ABC )
5 days € 29.90 ( Zone AB ) / € 34.90 ( Zone ABC )

 

* Not : Örnek , 3 günlük kart uygulamasında : Kartın ilk aktif olduğu saat kaç ise 3.günün ayni saatinde kart zamanı dolacaktır.. 5 günlük kart'ta geçerli olan zaman son günün gece yarısında ( saat 03.00 ) son bulur !

* 3 günlük VBB toplu taşıma kart bedeli € 19.50 ( Zone AB ) iken , bu karta ek 3.40 € verilerek pek çok aktiviteden de yararlanmış oluruz!

* Berlinde toplu taşımada ; 6 yaş altı ücretsiz , 6 - 14 yaş arası indirimli olarak uygulanırken , bebek arabası - köpek ve büyük bagajlar ücrete tabidir!

* Eğer Zone ABC olarak kart sahibi iseniz max. 3 adet 6 - 14 yaş çocuğunuz ücretsiz olarak yararlanacaktır.Ayrıca Zone AB ve Zone ABC kartına sahipseniz ; bagaj - çocuk arabası vs. ek ücret ödemezsiniz !

* Kartları ilk aktif olacağı gün ve saati için bilet makinalarından onaylatmayı unutmayın ( Validate ) !

 

Kartın ek avantaj ve anlaşmalı kurumları için ilgili web alanına gidin ( Müzeler & alışveriş & restoran & diğer atraksiyonlarda indirimler vs. )

Bilgi için :
Berlin Tourismus & Kongress GmbH
Am Karlsbad 11
D-10785 Berlin
Tel. 030/ 25 00 25 , call us: 0049-(0) 30 – 25 00 25 , contact us: information@visitBerlin.de

Nereden alınır ? BVG ve S-Bahn Berlin : tüm satış noktalarından, seyahat mağazaları ve tüm bilet satış makinelerinden "CityTourCard" satın alınabilir..

+ Berlin Merkez İstasyonu
+ Schönefeld Havaalanı
+ Zoologischer Garten
+ Alexanderplatz
+ Friedrichstraße

 

+ Berlin Welcome Card :

Berlin için tüm kamu toplu taşıma araçlarında ( metro, suburban raylı sistem , otobüs ve tramvay ) ücretsiz ve sınırsız ulaşım ile beraber , 200' e yakın turistik aktivitelerde % 25 - 50 indirim , restoran ve alışverişlerde indirim imkanı sağlar.

2 , 3 ,4 yada 5 günlük Zone AB veya Zone ABC olarak ( Schönefeld - Potsdam dahil )temin edilebilir. Yanında broşür ve kent haritasıda ücretsizdir ( bilgi web).

Berlin zone AB - WelcomCard : 2 gün / 18.50 €, 3 gün / 24.50 € , 5 gün / 31.50 €

Berlin zone ABC - WelcomCard : 2 gün / 20.50 €, 3 gün / 26.50 € , 5 gün / 36.50 €

Berlin WelcomeCard Museumsinsel 72 hours (+ Museum Island ) : Bu kart Berlin müzelerine ücretsiz giriş imkanı ( + müzeler adası / Alte National galerie, Altes Museum, Bodemuseum, Neues Museum ve Pergamonmuseum ) ile 72 saat ücretsiz toplu taşıma imkanını sunar. Özel sergiler ücrete tabidir ! Zone AB ( 34 € ) , Zone ABC ( 36 € )

Bu kart ile 6 yaşa kadar enfazla 3 çocuk , 1 bagaj ve bebek arabası hizmetlerden ücretsiz yararlanır..

 

. Kart için bilgi - broşür.1

. Broşür - Klavuz.2

. Welcom Card İndirimli aktivasyonlar

. Welcom Card müze indirimleri

. Welcom Card restoran indirimleri

 

Nereden temin edilir ?

Tüm adresler için / tıklayın


+ central station / Merkez tren garı
Zemin kat / Europaplatz girişi
Günlük : saat 8:00 – 22:00

+ airport / Hava alanları
Gate / kapı - A01
Günlük : saat 08.00 – 21.00

+ Hayvanat bahçesi yanı / Kurfürstendamm
Kurfürstendamm 22, Passage
P.tesi -C.tesi : 09:30 – 20:00, Pazar : 10:00 – 18:00


+ Brandenburg Gate / kapısı
Pariser Platz / Güney kapı alanı
ünlük : saat 09:30 –18:00

Toplu Taşıma Biletleri :

Single Tickets & Day Ticket / Tek kullanımlık ve Günlük Biletler :

Berlin turistik gezilerimizde Zone AB biletleri genelde ihtiyacı karşılar.. Bu biletler 2 saat süreli ve tek yönlü ( geri dönüşüm için kullanmayın ! ) tüm toplu taşıma araçlarında ( tramvay - otobüs - metro - kentsel raylı sistemler/ urban ) geçerlidir.2 saat içinde araç değişimi ile transfer imkanı vardır.Yolculuk başlamadan önce bilet makinalarında bilet onayını unutmayın ( Validated ) .Genel kurallar gereği ; 6 yaş altında ulaşım ücretsizdir ( Feribot için yanlız en fazla 3 çocuk ) , indirim yaşı : 6 - 16 dır.. Bilet ile ; bagaj ve bebek arabası ücretsiz taşınır.Köpek ve bisiklet için ek bilet gerekecektir.

Günlük Bilet : Aktivasyonla birlikte zaman başlar ve ayni günün geceyarısı saat 03.00 te kullanım süresi dolar..

2013 ücretleri :

* Tek kullanımlık / Single ticket ;

Zone AB / 2.40 € ; ABC / 3.10 € ; Zone BC / 2.80 € - Tam bilet

Zone AB / 1.50 € ; ABC / 2.20 € ; Zone BC / 1.90 € - İndirimli bilet ( 6 - 16 yaş )

 

* Günlük / Day ticket ;

Zone AB / 6.50 € ; ABC / 7.0 € ; Zone BC / 6.80 € - Tam bilet

Zone AB / 4.60 € ; ABC / 5.20 € ; Zone BC / 5.0 € - İndirimli bilet

 

* The 4-Trip Ticket ( 4 günlük bilet ) ; 4 farklı gün için toplu alınmış bilettir.Yanlızca Zone AB de geçer. Tam : 8.40 € , indirimli : 5.40 €

Ayrıca ;

* Kısa Mesafe Bileti ( Short Trip fare ) : En fazla üç tren veya metro istasyonu ya da altı otobüs veya tramvay durağını kullanan ulaşımlarda kullanılabilir. Express Bus'larda da geçer..Bilet ; Zone AB , B veya C , yanlız C zone bölgesinde urban Rail / Banliyö Raylı sistemde geçerlidir..Yanlızca , underground & urban rail / metro ve raylı sistemlerde araç değişimine müsade eder..Bilet fiyatı:AB bolgeleri icin tam bilet : 1.40 € , indirimli 1.10 € 'dur.

* Seven-Day-Ticket / 7 day pass : Zone AB - tam 28 € , ABC - 34.60 € , peşpeşe 7 gün geçerli

* Group Day Ticket for up to five : Zone AB , 5 kişi için günlük  , 15.50 € , ABC 16.0 €

* Bicycles / Bisiklet bileti : S-Bahn, U-Bahn ve  tramvayda , 1.60 €

+ BVG- Güncel Bilet fiatları için : Link 1 - 2 - 3

 

 

** Sonraki sayfada Berlin Toplu Taşıma Araçları ..

 

 

 

 

 

< Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa >

 

- Sayfa Başına Dön -

 

 

Çevrimiçi Kişi Sayısı

 

Site İstatistiği

 
   
   
 
 
 
Uyarı : BULUNDUĞUNUZ SİTE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR , HER BİLGİ TAM DOĞRU VE GÜNCEL OLAMAYABİLİR ! - ÜCRET GİBİ BAZI RAKAMSAL DEĞERLER İLGİLİ GEZİ YILINA AİTTİR - İNTERNET TARAYICISI ( İE ) 7 VE ÜSTÜ SÜRÜMLERDE , 1024 x 768 PİXEL ÇÖZÜNÜRLÜKTE UYGUN MENÜ VE SAYFA GÖRÜNÜMÜNÜ ALABİLİRSİNİZ - İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER ..