Google Site İçi

   

 

 

 

   
 

 

 

example2

 

 

PRAG - PRAHA - PRAGUE

 

Merhaba ;

Orta Avrupa gezilerinin olmazsa olmaz kenti olan Prag , tek başına da kısa süreli gezi programlarında yer alabilecek bir kenttir.

İster Orta Avrupa'nın kent gezilerinde (+ Budapeşte & Viyana ) , isterse yalın Prag gezilerinde işinize yarayabilecek tüm bilgileri bu alanda bulacaksınız.

Prag 'a ait bu alt menüyü kullanarak istediğiniz bölüme geçebilirsiniz..

İyi geziler ...

 

 

Not : Bu kent ilk olarak Ağustos - 2012 tarihinde tarafımdan Orta Avrupa Gezi kapsamında gezilmiş akabinde; Temmuz 2014 yılı itibariyle ikinci kez ziyaret edilerek , kent'e ait bilgi ve paylaşımlar daha güncel biçimde sizlere sunulmuştur.

 

Orta Avrupa ( Prag & Viyana & Budapeşte ) Gezileri için bir UYARI !

Ulaşım & konaklama ile şehirler arası transferlerdeki maliyetler göz önüne alındığında ; Bazı Tur operatörlerinin promosyon olarak düzenledikleri tur bedelleri , kendi başımıza yapacağımız seyahatlerden daha avantajlı olabilmektedir.

Tur acentasına ödenen Orta Avrupa gezi bedeli ; neredeyse bizlerin tur operatörü olmadan yapacağı 7 gecelik konaklama bedeline eşit olabilmektedir.Acentanın sağladığı uçak ulaşımı , alan transferleri ve kentler arası kara yolu ulaşım imkanı da cabasıdır ( yeri geldiğinde bu bir avantajdır ).. Bunu göz önüne alın derim... 3 kent'e kendi başımıza yapacağımız maaliyet giderlerini , tur aracılığı ile yapacağınız bedeller ile kıyaslayın! Tur seçeneği uygun ise ulaşım ve otel konaklamaları avantajlarıyla tur'da karar kılın..Sonrası isterseniz bağımsız olarak kentleri kendiniz gezebilirsiniz..

7 gece konaklamalı İstanbul çıkışlı Orta Avrupa Gezileri ( Budapeşte - Prag - Viyana + Bratislava ) ; Sık aralıklarla tur acentasının extra sunumları hariç kişi başı , 300 - 350 € dolayından başlamaktadır! Bilgilerinize.

 

Ülkemizden tekli kent uçuşu olarak ; Viyana , Budapeşte ve Prag için her birine ulaşım imkanı sunularak düşük maliyet ile uçmak , 2014 yılı ikinci yarısı itibariyle mümkün olmuştur.

İstanbul - Sabiha Gökçen hava alanı çıkışlı yapılacak uçuş ayrıntılarını " Pegasus Airlines " ten inceleyin..

* Pegasus ile İstanbul'dan Prag ve Budapeşte'ye her gün uçuş yok!.Perşembe - pazar günlerini ve hafta sonunuda içine alarak yapılacak 3 gece 4 günlük kaçamaklar, kişi başı gidiş dönüş vergiler dahil 150 €' dan başlamakta.. İsterseniz bu kentleri ayrı ayrı , tek olarak ta gezebileceksiniz..Orta Avrupa kentler arası ( kara yolu ) yolculuk seçenekleri ise size kalmıştır.

* İstanbul & Ankara - Viyana uçuşları Pegasus ile her gün mümkündür..

Bu alanlara yapacağımız uçuşlarımızda milli hava yolumuzu da unutmayalım ( THY )..

 

Kara yada demir yolu ile yapılacak ulaşım seçeneği , gerek konforu gerek ise ulaşım zamanı açısından bir handikap olacaktır.

 

Bana göre uygun ücretli olabilen Orta Avrupa gezilerini bulabilirseniz ; tur aracılığı ile katılın ve kendiniz gezin derim..

 

Ayrıca , tek başına 2 - 3 günlük Prag yada Budapeşte de güzel olur , bu alternatifi de unutmayın !

( Uçuş için: Pegasus airlines , Otel rezervasyonu için : HotelsCombined ) .. Bu seçeneğide düşünün..

 

Küçük bir paylaşım : temmuz 2014 , Pegasus havayolları İstanbul çıkışlı ( iki erişkin kişi vergiler dahil 350 € ) , internet - HotelsCombined rezervasyonlu , merkezi konumlu 5* Prag Corinthia otelde - 3 gece konaklama ve kahvaltı & vergiler dahil , 2 kişi 220 € otel ücreti ödeyerek diğer giderler hariç , 4 günlük Prag gezimizi iki kişi toplamda 570 € tutarıyla gerçekleşmiştir.. Otel'in kahvaltısı , konumu ve ulaşım imkanlarına dikkat çeker vede internet rezervasyonunda sorun yaşanmadığını ayrıca belirtmek isterim.. Bilgilerinize.

Not : Mevsimine göre Prag'da çok daha uygun koşullarda otel bulmak mümkün..

.

 

 

 

** Prag için yukarıda yer alan bir menü başlığını seçiniz..

 

 

 

Click for Prague, Czech Republic Forecast

 

 

- Sayfa Başına Dön -

 

 

Çevrimiçi Kişi Sayısı

 

Site İstatistiği

 
   
   
 
 
 
Uyarı : BULUNDUĞUNUZ SİTE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR , HER BİLGİ TAM DOĞRU VE GÜNCEL OLAMAYABİLİR ! - ÜCRET GİBİ BAZI RAKAMSAL DEĞERLER İLGİLİ GEZİ YILINA AİTTİR - İNTERNET TARAYICISI ( İE ) 7 VE ÜSTÜ SÜRÜMLERDE , 1024 x 768 PİXEL ÇÖZÜNÜRLÜKTE UYGUN MENÜ VE SAYFA GÖRÜNÜMÜNÜ ALABİLİRSİNİZ - İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER ..